ONLINE ALIŞVERİŞ

Geri Dönüşüm

Geri Dönüştürülmüş Elyaftan Ürünler

Geri dönüştürülmüş malzemelerin çöp olmadığı unutulmamalı!

Ürünlerimizi tercih eden tüm kullanıcılarımızın geri dönüştürülmüş malzemenin atık bir malzeme olmadığını, aksine dünya kaynaklarını koruma ve kaynakları tasarruflu kullanma noktasında değerli malzemeler olduğunu bilmelerini isteriz.

Gelecek nesillere bugünün kaynaklarını kullanabilme şansı tanımanın büyük bir sorumluluk olduğunu biliyor ve kaynakların optimum kullanımı için gerekli önlemleri alıyoruz. Çalışmalarımıza ve araştırmalarımıza konfor, sağlık ve kalite standartlarından ödün vermeden devam ediyoruz.

Ham madde kullanımının her geçen gün artması, dünya kaynaklarının daha verimli ve kontrollü bir şekilde kullanılması zorunluluğunu da beraberinde getiriyor. Konfeksiyon artığı gibi geri dönüştürülebilir malzemelerin tekstil sektörü açısından büyük önem arz ettiğini biliyor, kullanılan ham maddelerin tekrar kullanılmaları kapsamında etkili geri dönüşüm politikaları izliyoruz.

Geri dönüştürülmüş elyaf doğayı koruyor

Geri dönüşüm ile atık duruma düşmüş kıyafetler, konfeksiyon işlemlerinden kalan kırpıntı kumaşlar, pet şişeler, mekanik ve kimyasal yöntemlerle tekrardan elyaf formuna dönüştürülerek kullanıma kazandırılıyor. Böylece, sıfırdan elyaf üretimi için gerekli olan su, enerji ve kimyasal kaynakların kullanımı azaltılmış oluyor. Ayrıca doğaya atılması veya yakılması muhtemel olan, kısaca çöp olarak çevreyi kirletecek olan bu atıklar, yeniden ekonomiye kazandırılıyor. Geri dönüştürülmüş elyaf, çevreci ve döngüsel ekonomiyi destekleyici bir yaklaşım sunuyor.

Pamuk elyafının geri dönüştürülmesi ile sıfırdan pamuk üretimi için kullanılacak tarım alanlarının başka ürünler için kullanılması mümkün oluyor. İthal pamuk kullanım miktarı azaltılarak ülke ekonomisine de katkı sağlanıyor. Pet şişelerin geri dönüştürülmesiyle elde edilen polyester elyaf da çevre ve deniz kirliliğini azaltmada büyük rol oynuyor.

LC Waikiki Green: Doğaya dost ürünler

LC Waikiki Green koleksiyonumuzda geri dönüştürülmüş pamuk ve polyester iplikten imal edilmiş ürünlere yer veriyor, döngüsel ekonomiye katkıda bulunmak ve kaynakların verimli kullanımını sağlamak için önemli adımlar atıyoruz.

İzlenebilirliği sağlamak üzere koleksiyonlarımızda yer alan ürünlerin uluslararası kabul görmüş sertifikasyon programları kapsamında sertifikalandırılmış olmasına dikkat ediyor, sertifikasız malzeme kullanmıyoruz. GRS (Global Recycle Sertificate) ya da RCS (Recycle Claim Certificate) kapsamında izlenebilirliğini takip ettiğimiz kumaşların üretim, aşamalarını bağımsız denetleme kuruluşları tarafından geri dönüşüm kriterlerine uygun şekilde denetleniyor ve sertifikalandırılmış kumaş kullanıyoruz.

İzlenebilirlik ve şeffaflığı sağlama noktasında önemi olan sertifikasyon programları sayesinde sadece üründeki geri dönüştürülmüş içeriği değil, bu ürünlere ait üretim zincirinin ekolojik ve sosyal uygunluğunu da denetleyerek garanti altına alıyoruz. Tüketicilerimiz tarafından kullanılmış geri dönüştürülebilir ürünlerimizin hem ekoloji hem de üretim aşamasındaki sosyal gerekliliklerini yerinde kontrol etmiş oluyoruz.

Tüm ürünlerimizde uyguladığımız test politikamızı, sertifikalandırılmış olsa dahi geri dönüştürülmüş ürünlerimizde de uyguluyor, ürünlerimizi üretim öncesi ve sonrası testler ile kalite ve sağlık kriterleri açısından kontrol ediyoruz.

LC Waikiki Green doğa dostu ürünlerimizi gönül rahatlığıyla giyebilir ve doğamıza siz de katkı sağlayabilirsiniz.