ONLINE ALIŞVERİŞ

Yeşil Mağazacılık

LC Waikiki olarak siz müşterilerimize daha konforlu alıveriş deneyimi sunmak için geniş mağazalar tercih ediyor ve doğru ışıklandırmalar ile hem sizi rahat ettirmek hem de enerjiyi doğru kullanmak adına çalışıyoruz. Yaptığımız her çalışmanın doğada bir karşılığı olduğunu biliyoruz. Bu nedenle ufak ya da büyük demeden çalışmalarımızı iyileştirmeye devam ediyoruz. LC Waikiki Green ürünlerimizi, yıllar boyunca kazandığımız deneyimler ile revize ettiğimiz ve enerji kaynaklarını daha faydalı şekilde kullanarak tasarruf sağladığımız mağazalarımızda sizlerle buluşturuyoruz.

Bu süreçte yaptığımız çalışmaların ilki, ışıklandırma sistemlerimizi LED versiyonları ile revize etmek oldu. Yurt içi mağazalarımızın tamamında, tabelalarımızı ve mağaza içi ışıklandırma için kullandığımız sistemleri LED versiyonlara dönüştürdük. Böylece daha az enerji ile daha uzun kullanım ve daha verimli ışık yayılımı sağlamış olduk. LED teknolojiler zararlı gaz içermedikleri için tehlikeli atık risklerimizi de azalttık.

Tabela LED dönüşümü ile 3.000.000 KWh elektrik enerjisinden tasarruf sağladık.

Bu dönüşüm ile elde ettiğimiz elektrik tasarrufu;

 • 906 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire ve çevre aydınlatması gibi tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir.
 • 1000 konutun yıllık elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir.
 • 2 hastanenin yıllık elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir.
 • 25 okulun yıllık elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir.

Armatür LED dönüşümü ile 13.410.000 KWh elektrik enerjisinden tasarruf sağladık.

Bu dönüşüm ile elde ettiğimiz elektrik tasarrufu;

 • 4050 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire ve çevre aydınlatması gibi tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir.
 • 4500 konutun yıllık elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir.
 • 10 hastanenin yıllık elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir.
 • 110 okulun yıllık elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir.

8.500.000 KWh elektrik tasarrufu sağlamayı planlıyoruz.

Mağazalarımızda otomatik olarak kapanabilen sistem yardımcıları kullanarak geceleri elektrik gücünün kapatılmasını otomatik olarak sağlama çalışması başlattık.

Öncelikle 50 mağazamızda başlatacağımız çalışmayı, yıl sonuna kadar tüm yurt içi mağazalarımızda kullanıma alarak 8.500.000 KWh elektrik tasarrufu sağlamayı planlıyoruz.

Bu tasarruf ile;

 • 2560 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire ve çevre aydınlatması gibi tüm elektrik enerjisi ihtiyacı karşılanabilir.
 • 2850 konutun yıllık elektrik enerjisi ihtiyacı karşılanabilir.
 • 6 hastanenin yıllık elektrik enerjisi ihtiyacı karşılanabilir.
 • 70 okulun yıllık elektrik enerjisi ihtiyacı karşılanabilir.

R22 gazlı klimaları değiştirdik

İklim değişikliği, çevre kirliliği ve küresel ısınma, dünyamızı tehdit eden başlıca riskler arasında yer alıyor. Klima sistemlerinin gaz emisyonları da küresel ısınma üzerinde önemli bir rol oynuyor. Ekoloji uyumluluk politikalarımız gereği klimalarımızda kullanılan gaz sistemlerini ozon tabakasına zarar vermeyecek versiyonlar ile revize ettik.

Ozona zararlı kloroflorokarbon (CFC) içeren R22 tipi eski klimaları, R410 tipi klimalar ile değiştirdik. R410 tipi çevre dostu klimalar sayesinde ozon tabakasına zarar vermeden mağazalarımızı iklimlendirmeye başladık. Mağaza içi çalışmalarımız, konforu yükseltme ve kaynakları doğru kullanma anlamında artmaya devam ediyor. Bu doğrultuda biz de ürünlerimizi seçerken rahatınızı ve dünya için yapabileceklerimizi düşünüyor, kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz.