ONLINE ALIŞVERİŞ

Döngüsel Ekonomi

Geri dönüştürülmüş malzemeler çöp değildir!

Geri dönüşüm ile atık duruma düşmüş kıyafetleri, konfeksiyon işlemlerinden kalan kırpıntı kumaşları, pet şişeleri, mekanik ve kimyasal yöntemlerle tekrardan elyaf formuna dönüştürerek kullanıma kazandırıyoruz. Böylece, sıfırdan elyaf üretimi için gerekli olan su, enerji ve kimyasal kaynakların kullanımını azaltmış oluyoruz. Ayrıca doğaya atılması veya yakılması muhtemel olan, kısaca çöp olarak çevreyi ve denizlerimizi kirletecek olan bu atıkları, yeniden ekonomiye kazandırıyoruz.

Pamuğun tarlada yetiştirilmesi için ciddi miktarda suya ihtiyaç duyuluyor. Biz de buradan yola çıkarak artan pamuklu kumaşlara ve atık durumuna düşmüş kıyafetlere ikinci bir hayat veriyoruz. Geri dönüştürülmüş pamuklu kumaş kullanımı ile toprağı yoran üretim süreçlerini azaltıyor, sıfırdan pamuk üretimi için kullanılacak tarım alanlarının başka ürünler için kullanılmasını mümkün kılıyoruz.

LC Waikiki Green: Doğa Adına, Doğaya duyarlı ürünler

LC Waikiki Green koleksiyonumuzda geri dönüştürülmüş pamuk ve polyester iplikten imal edilmiş ürünlere yer veriyor, döngüsel ekonomiye katkıda bulunuyoruz. Ormanlarımıza, denizlerimize atık olarak karışacak pet şişeleri geri dönüştürerek doğanın korunmasına destek oluyoruz.

Koleksiyonlarımızda yer alan ürünleri uluslararası kabul görmüş sertifikasyon programları kapsamında sertifikalandırıyoruz. Üretimlerimizi GRS (Global Recycle Sertificate) ya da RCS (Recycle Claim Certificate) kapsamında izlenebilirliğini takip ettiğimiz kumaşlarla yapıyor, bağımsız denetleme kuruluşları tarafından geri dönüşüm kriterlerine uygun şekilde denetleniyoruz.

Bu programlar sayesinde sadece üründeki geri dönüştürülmüş içeriği değil, bu ürünlere ait üretim zincirinin ekolojik ve sosyal uygunluğunu da denetleyerek garanti altına alıyoruz. Tüm ürünlerimizde uyguladığımız test politikamızı, sertifikalandırılmış olsa dahi geri dönüştürülmüş ürünlerimizde de uyguluyoruz.