ONLINE ALIŞVERİŞ

Organik

Organik Ürünler

Organik koleksiyonumuzu doğayı hissetme ihtiyacımızdan yola çıkarak hazırlıyoruz.

LC Waikiki Green çatısı altında sizlerle buluşturduğumuz organik ürünlerimizde ve birçok ürün grubumuzda pamuk kullanıyoruz. Doğal renklerden oluşan organik koleksiyonumuzda öncelikli olarak annelerin tercihini dikkate alıyor, bebek ve çocuk giysilerine daha çok yer veriyoruz.

Cilt ile doğrudan temas eden iç giyim ürünlerimizde de organik malzemeleri tercih ediyoruz. Organik ham madde üretim koşullarının kısıtlı olmasından dolayı organik ürün koleksiyonlarımızı sizin için en uygun gördüğümüz ürünlerimizde kullanmak üzere planlama yapıyoruz.

İnsana ve çevreye fayda sağlayacak ürünler imal ediyoruz.

Genel kanının aksine, organik pamuklu ürünlerimizin diğer pamuklu ürünlerimizden daha sağlıklı olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Organik ürünlerimizdeki en temel fayda, çevre ve biyoçeşitliliğin korunması yönünde oluyor. Genetiği değiştirilmemiş tohum kullanımı ve pamuk yetiştiriciliği esnasında herhangi bir kimyasal tarım ilacı kullanılmaması, organik pamuğu konvansiyonel pamuktan ayıran en temel detaylar arasında yer alıyor.

LC Waikiki olarak ürün ve hizmetlerimiz hakkında tüketicilerimizi en doğru şekilde bilgilendirmeye dikkat ediyoruz. İnsanı ve çevreyi dikkate alarak tüm ürünlerimiz üzerinde kapsamlı testler ve kontroller yapıyor, üretimlerimizi her aşamasında denetliyoruz. Nihai ürünlerimizin model, kullanım ve üretim bilgilerini, ürün üzerinde yer alan bilgilendirme etiketleri ile objektif bir şekilde paylaşıyoruz.

Doğaya dost koleksiyonlar LC Waikiki GREEN’de

LC Waikiki GREEN koleksiyonlarımızda organik pamuk kullanarak doğaya zarar veren uygulamalardan kaçınıyor ve dünya kaynaklarının sürdürülebilirliğine destek veriyoruz. Organik ürünleri tercih ederek çevreci yaklaşımımızı koruyor, üretim izlenebilirliğini ve kimyasal kontrolü sağlıyoruz.

LC Waikiki GREEN koleksiyonlarımızda yer alan organik ürünleri ve bu ürünlerin üretim, süreçlerini, uluslararası kabul görmüş sertifikasyon programları dahilinde sertifikalandırıyoruz. Bu kapsamda LC Waikiki olarak Global Organic Textile Standard ve Organic Content Standard kriterlerini takip ediyoruz.

Organik ürünlerimizin kumaş üretim aşamalarını, bağımsız denetleme kuruluşları tarafından sunulan organik ürün üretim kriterlerine uygun şekilde denetletiyor ve sertifikalandırıyoruz. Sertifikasyon programları sayesinde ürünlerimizdeki organik içeriği ve organik ürüne ait üretim zincirinin ekolojik ve sosyal uygunluğunu garanti altına alıyoruz.