ONLINE ALIŞVERİŞ

Hayvan Dostu

Hayvan dostu ürünlerimiz için sertifikalı malzemeleri tercih ediyoruz.

LC WAIKIKI olarak ürün güvenliği ve insan sağlığına olan hassasiyetimizi, hayvan dostlarımız için de sürdürüyoruz. Kaliteli ürünleri uygun fiyatla tüketicilerimizle buluşturmayı hedeflediğimiz gibi canlılardan alınarak elde edilen malzemelerin kullanıldığı ürün yelpazemizi de giderek azaltıyor ve kısıtlıyoruz.

Tüketici taleplerini değerlendirirken hayvan menşeli malzeme kullanımlarına kısıtlamalar getiriyor ya da hayvanlara zarar vermeyecek metot ve sertifikasyon süreçlerini değerlendirmeye alıyoruz. Özellikle dış giyim ürünlerimiz içerisinde bulunan kaz tüyü kaban ve montlarımız için sertifikalı malzemeleri tercih ediyoruz. Kuş tüyü içeren ürünlerimizde, tedarik zincirini izleyebildiğimiz ve canlılara zarar vermeden elde edilmiş, RDS (Responsible Down Certificate) sertifikalı kaz tüylerini kullanıyoruz.

Tedarik ettiğimiz ürünlerin etik koşullarda elde edilmesini önemsiyoruz. Tedarikçilerimizin ve tüketicilerimizin de aynı hassasiyette olduğunu bilerek sadece bilinçli üretim koşullarında hazırlanan ürünleri tercih ediyoruz. Responsible Down Standard (RDS) olarak da bilinen Sorumlu Kaz Tüyü Standartları'na uygun olarak, canlılara zarar verilmeden elde edilmiş kuş tüylerini temin ediyor ve sadece RDS şartlarını sağlayan üreticiler ile çalışıyoruz.

Politikamıza uygun üreticilerle iş birliğinde bulunuyoruz.

Profesyonel üçüncü taraf bir sertifika kuruluşu, çiftliklerden başlayarak tedarik zincirindeki tüm aşamalarda; canlı üzerinden tüylerin alınması, zorla besleme gibi insanlık dışı muamelelerin önüne geçebilmek ve hayvanların iyi koşullarda yaşamasını sağlamak için denetimlerde bulunuyor. Hiçbir canlıya zarar vermemek adına biz de etik değerlerimize ve hayvan dostu yaklaşımımıza uygun üreticilerle iş birliğinde bulunuyoruz.

Geri dönüştürülmüş malzemeler kapsamında deneyim ve araştırmalarımızı geliştiriyoruz. Sertifikalı olsa dahi kaynakların birden çok defa kullanılmasıyla elde edilecek faydalara istinaden kaz tüyü kullanımında da geri dönüştürülmüş kaz tüyü formlarını tercih ediyoruz. bu doğrultuda hareket ederek araştırma ve kaynak yaratma faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Gerçek kürk kullanmıyoruz.

Hayvan bazlı deri kullanımından uzaklaşarak sürdürülebilir malzemeleri tercih ediyoruz. Gerçek deri kullanımına alternatif olarak benzer nitelikte, daha yumuşak ve esnek yapıda olan malzemelere yöneliyoruz. Tüketicilerimizin konforunu sağlayacak nitelikte dayanıklı malzemeleri tedarik ederek suni deri ürün yelpazemizi genişletiyoruz. Suni deriden hazırlanan koleksiyonlarımızda da ekolojik ürün kriterlerimizden ödün vermiyor, insan sağlığına ve çevreye zararsız ekolojik ürünleri kullanıyoruz.

Aynı zamanda, hayvanlardan elde edilerek üretilmiş gerçek kürk içeren ürünlere ürün yelpazemizde yer vermiyor, sürdürülebilir bir alternatif olan yapay kürkleri tercih ediyoruz. Alternatif tasarımları ve işlevselliği ile teknolojinin bize sunduğu yöntemleri değerlendirerek doğanın dengesini bozmadan, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeden üretilen yapay malzemelere yöneliyoruz.

Doğal hayatın zarar görmesini, hayvan neslinin tükenmesini, hayvanların kürkleri için insanlık dışı uygulamalara maruz kalmasını istemiyor, tüm canlıların iyi yaşamaya ve iyi hissetmeye hakkı olduğunu düşünüyoruz. Ürün politikamızı ve hedeflerimizi bugünü değil yarını düşünerek oluşturuyor, her adımımızı doğanın dengesini koruyacak şekilde atıyoruz.

Ürün güvenliği ve insan sağlığına olan hassasiyetimizi, hayvan dostlarımız için de sürdürüyoruz. Kaliteli ürünleri uygun fiyatla tüketicilerimizle buluşturmayı hedeflediğimiz gibi canlılardan alınarak elde edilen malzemelerin kullanıldığı ürün yelpazemizi de giderek azaltıyor ve kısıtlıyoruz.

Tüketici taleplerini değerlendirirken hayvan menşeili malzeme kullanımlarına kısıtlamalar getiriyor ya da hayvanlara zarar vermeyecek metot ve sertifikasyon süreçlerini kullanıyoruz. Özellikle dış giyim ürünlerimiz içerisinde bulunan kaz tüyü kaban ve montlarımız için sertifikalı malzemeleri tercih ediyor ve bu ürünlerde tedarik zincirini izleyebildiğimiz ve canlılara zarar vermeden elde edilmiş, RDS (Responsible Down Certificate) sertifikalı kaz ve kuş tüylerini kullanıyoruz. Sertifikalı olsa dahi kaynakların birden çok defa kullanılmasıyla elde edilecek faydalara istinaden kaz tüyü kullanımında da geri dönüştürülmüş kaz tüyü formlarını tercih ediyoruz.

Hayvan bazlı deri kullanımından uzaklaşarak, gerçek deri kullanımına alternatif, daha yumuşak ve esnek yapıda olan malzemelere yöneliyoruz. Suni deriden hazırlanan koleksiyonlarımızda da ekolojik ürün kriterlerimizden ödün vermiyor, insan sağlığına ve çevreye zararsız ekolojik ürünleri kullanıyoruz.

Aynı zamanda, hayvanlardan elde edilerek üretilmiş gerçek kürk içeren ürünlere ürün yelpazemizde yer vermiyor, sürdürülebilir bir alternatif olan yapay kürkleri tercih ediyoruz.