ONLINE ALIŞVERİŞ

Hayvan Dostu

Ürün güvenliği ve insan sağlığına olan hassasiyetimizi, hayvan dostlarımız için de sürdürüyoruz. Kaliteli ürünleri uygun fiyatla tüketicilerimizle buluşturmayı hedeflediğimiz gibi canlılardan alınarak elde edilen malzemelerin kullanıldığı ürün yelpazemizi de giderek azaltıyor ve kısıtlıyoruz.

Tüketici taleplerini değerlendirirken hayvan menşeili malzeme kullanımlarına kısıtlamalar getiriyor ya da hayvanlara zarar vermeyecek metot ve sertifikasyon süreçlerini kullanıyoruz. Özellikle dış giyim ürünlerimiz içerisinde bulunan kaz tüyü kaban ve montlarımız için sertifikalı malzemeleri tercih ediyor ve bu ürünlerde tedarik zincirini izleyebildiğimiz ve canlılara zarar vermeden elde edilmiş, RDS (Responsible Down Certificate) sertifikalı kaz ve kuş tüylerini kullanıyoruz. Sertifikalı olsa dahi kaynakların birden çok defa kullanılmasıyla elde edilecek faydalara istinaden kaz tüyü kullanımında da geri dönüştürülmüş kaz tüyü formlarını tercih ediyoruz.

Hayvan bazlı deri kullanımından uzaklaşarak, gerçek deri kullanımına alternatif, daha yumuşak ve esnek yapıda olan malzemelere yöneliyoruz. Suni deriden hazırlanan koleksiyonlarımızda da ekolojik ürün kriterlerimizden ödün vermiyor, insan sağlığına ve çevreye zararsız ekolojik ürünleri kullanıyoruz.

Aynı zamanda, hayvanlardan elde edilerek üretilmiş gerçek kürk içeren ürünlere ürün yelpazemizde yer vermiyor, sürdürülebilir bir alternatif olan yapay kürkleri tercih ediyoruz.