ONLINE ALIŞVERİŞ

Ürün Güvenliği

LC Waikiki olarak kaliteli ürünleri uygun fiyatla tüketicimizle buluşturmayı ilke edindiğimiz gibi geniş ürün yelpazemiz ile tüm ürünlerimizde güvenliği ve insan sağlığını da ön planda tutuyoruz.

LC Waikiki’den Yenidoğan Bebekler İçin Organik Pamuklu Koleksiyon

Ürün güvenliği ve insan sağlığına olan derin hassasiyetimiz doğrultusunda annelerin de ihtiyaçlarını ön planda tutarak yeni doğan bebek koleksiyonumuzda organik pamuktan üretilen ve 3 ayrı bölümden oluşan kapsül bir koleksiyon hazırladık.

Tamamen organik pamuk ipliğinin doğal renginden ilham alarak hazırladığımız unisex grubumuzda, çıtçıtlı body, zıbın, patikli tulum, şapka ve çocuklar için özel hazırlanan figürlerin süslediği tasarımlar yer alıyor.

Çocuk Ürün Güvenliği

Çocuklarımızı kordon ya da büzgü iplerinden kaynaklanan kazalar sonucu boğma, boğulma, takılma, sıkışma gibi her türlü riskten korumak üzere, Çocuk Giysilerinde Güvenlik, Çocuk Giysilerinde Kullanılan Kordon ve Büzme İpleri, Özellikleri standartlarında belirtilen güvenli uygulama koşullarını sağlıyoruz.

Yine çocuk ve bebeklerimizin sağlık ve güvenliği hassasiyetiyle, bu ürün grubumuzda kesici uçlu materyal ve aksesuar bulundurmayarak çocuklar için oluşabilecek riskleri engelliyoruz.

Çocuk ürünlerimizin güvenliğindeki hassasiyetimiz sebebiyle, hem şirket çalışanlarımıza hem de tedarikçilerimize Çocuk Ürünleri Güvenliği eğitimini zorunlu kıldık.

  • 1 1 yaşına kadar çocuk ürünlerimizde yapıştırma boncuk kullanmıyoruz.
  • 2Çocuk ürünlerimizde yutulma riski bulunan bileşenleri dikkatle seçiyor kopma dayanımlarına dikkat ediyoruz.
  • 3 Uzun tüylü/ havlı malzemeleri çocuk ürünlerimizde tercih etmiyoruz.
  • 4 Çocuklarımızın sağlığı için doğal elyaf kullanmaya dikkat ediyoruz.
  • 5 Aldığınız her türlü fermuarlı çocuk ürünlerimizi güvenle kullanabilirsiniz.

Ekoloji

İnsan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen ürünlerin ürettirilmesi ve ekolojik ürünlerin tüketicilere sunulması daima öncelikli hedefimiz oldu.

Son 1 yılda toplam 350.000 numuneye 3 milyondan fazla test yapıldı.


Her gün 3.500 adet ekolojik test yapıyoruz.

Giysi ve aksesuarlarda bulunma ihtimali olan zararlı kimyasalların, ürünlerimizde var olup olmadığını test edilebilmek için, Türkiye’de ve Bangladeş’te kurduğumuz ekolojik test laboratuvarlarında her gün 3.500 ekolojik test gerçekleştiriyoruz. Günümüzün önemli konularından biri olan karbon ayak izi ve su ayak izi çalışmalarımızın yansıra kimyasal ayak izimizi de önemsiyoruz.

Tüketicimizin sağlığı için sadece ekolojik ürün üretmeyi taahhüt eden üreticilerle çalışıyoruz.

Çevre ve kimyasal boyutta üretim yaptırdığımız üreticilerimizi LC Waikiki standartlarına uygun hale getirmek için bu yıl Ekoloji Uyumlandırma el kitabımızı yayınladık.Üreticilerimizi, tüketicimizin sağlığı için daima sadık kaldığımız ekoloji politikamız hakkında bilgilendirerek sadece bu politikamıza uygun üreticilerle çalışıyoruz.

Sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için üreticilerimizi periyodik olarak denetliyoruz.

Tüketici sağlığını ve ürün güvenliğini tehdit edecek bir uygunsuzluk durumunda ise yetkili mercilere düzeltici ve önleyici faaliyetler talebinde bulunuyoruz.

İnsan sağlığına ve çevreye olası zararlarına göre ürünlerimizde düzenli olarak risk değerlendirmeleri yapıyoruz.

Bu yasaklı kimyasalların ürünlerimizde bulunup bulunmadığı, üretim öncesi ve üretim sonrası alınan numuneler üzerinden test edilerek tarafımızca belirleniyor. Üretim sonrası yapılan testlerde, insan sağlığına zarar verme olasılığı bulunan ürünlerin tene direkt ve uzun süre temas edecek olan yüzeylerinde, yasaklı kimyasal tespit edildiğinde üretimi bitmiş olsa bile satışa sunmuyoruz. Yaptığımız tüm değerlendirme ve çalışmalarımızda dünyaca kabul görmüş yönetmelikleri takip ederken, LC Waikiki spesifik standartlarını dikkate alıyoruz. Kendi standartlarımızı dünya normlarının altında değerlendiriyoruz.

ile Elele

Üreticilerimizden çevreye zarar verme olasılığı olan yasaksız kimyasalların kullanılmayacağını garanti eden taahhütnameler istiyoruz.

Ürünlerimiz aracılığı ile insan sağlığına direkt zarar verme olasılığı düşük olmasına rağmen, çevreye zarar verme olasılığı yüksek olan zararlı kimyasalların da,

Greenpeace hedeflerine uygun olarak 2020 yılına kadar tekstil, hazır giyim ve ayakkabı ürünlerinde kullanımının sıfırlanabilmesi için aksiyona geçilmesine karar verdik.

DETOX hareketi kapsamında ülkemizden başlayarak Sıfır Atık Deşarjı çalışmalarımızı Ekoloji Uyumlandırma ismi ile yürütüyoruz.

Üreticilerimizin sistemli denetim ve eğitim faaliyetleriyle farkındalıklarının arttırılması ve sistem geliştirme iyileştirmeleri yapılması için onlarla birlikte çalışıyoruz. Yine Ekoloji Uyumlandırma kapsamında karbon ayak izi, su ayak izi çalışmalarımız için yürüttüğümüz hazırlıklar kapsamında değer zincirimizi bu konuda yapılandırmaya devam ediyoruz.

Yukarıdaki hassasiyet ve kararlarımız doğrultusunda, üreticilerden çevreye zarar verme olasılığı olan yasaksız kimyasalların da ürünlerinde kullanılamayacağını garanti eden taahhütnameler istemeye başladık.

İnsan sağlığına ve çevreye olası zararlarına göre ürünlerimizde düzenli olarak risk değerlendirmeleri yapıyoruz.

Üretici ve tedarikçi tercihimizi laboratuvar testleri doğrultusunda yapıyoruz.

Çeşitli testlerimiz sonucunda, çevreye zarar vermeyen boyar maddeleri ve kimyasalları kullanan üreticileri, yeni siparişlerimizi yerleştirmede tercih ederken, yapılan testler sonucu çevreye zarar veren kimyasalları kullanmaya devam ettiği belirlenen üreticilerin ürünlerini, farklı değerlendirme sistemleri ile cezalı alarak, ekstra bir caydırıcılık daha sağlıyoruz.

Zararlı madde kullandığı tespit edilen üreticiler ile, Greenpeace eylem planı doğrultusunda bulgular paylaşılarak çevreye ve insan sağlığına zarar veren kimyasalların zararsız alternatiflerinin kullanılması yönünde uygulamalar gerçekleştiriyoruz.

Bütün bu çalışmalarımız kapsamında; zararlı kimyasalların tespit yöntemleri konusunda da uluslararası otoritelerce belirlenen test yöntemlerinin geliştirilmesi ve ihtiyaca yönelik yeni standartların oluşturulması çalışmalarında Türkiye temsilcisi olarak ISO ve CEN uluslararası standart hazırlama komitelerinde aktif olarakyer alıyoruz.